Спочатку у великому сотейнику розігріваємо молоко, щоб воно було теплим. Додаємо 50 г цукру та 200 г борошна і вимішуємо все до однорідної маси. Висипаємо в трохи теплу суміш сухі дріжджі, перемішуємо і даємо їм постояти в теплому місці 15-20 хв. Маса має суттєво піднятися. Так ви перевіряєте активність дріжджів. За потреби можна додати ще 30%.
Сушену журавлину з родзинками заливаємо окропом і даємо постояти 10-15 хв., потім зливаємо
воду. 10 середніх розбити в миску, додати цукор, розмішати, додати опару, перемішати і додати
ще 1300 г борошна. Не лякайтеся: тісто буде трохи рідкуватим. Тісто необхідно досить добре вимісити.
Відставте тісто на 40 хвилин у тепле місце, щоб воно піднялося. Потім додайте нарізане кубиками
вершкове масло кімнатної температури і вимішуйте тісто, доки масло не розійдеться. Додаємо родзинки та журавлину і перемішуємо. Для зручності я змащую стіл і форми для пасок олією. Розподіляємо тісто на 8 частин і розкладаємо його по формах. Потім ставимо у трохи теплу
духовку підніматися (температура повинна бути не більше 35 градусів, щоб не «вбити» дріжджі). У мене пішло близько трьох годин.
Десь посередині я пензликом змочив поверхню паски водою, щоб вона не сохла. Паски підійшли в 3,5-4 рази. Випікати за 165 градусів з конвекцією 40 хв. (температура в середині паски була 99,9 градуса). Даємо паскам охолонути.
Поки паски охолоджуються, готуємо глазур: збиваємо 130 г білка, додаємо потроху 260 г цукру (краще використовувати цукрову пудру) і кілька крапель лимону (можна використовувати оцет).
Я прикрашаю паски, занурюючи їх верхівкою в глазур, вирівнюю її ложкою і декорую цукровими кульками.